Izvannastavna aktivnost - Kreativna radionica

Sadržaj izvannastavne aktivnosti

Ova aktivnost dizajnirana je sa ciljem stvaranja koncepcijskog okvira koji naglašava nove poglede i sposobnost uočavanja prilika, te poticanje inovativnosti kroz suradnju i timski rad. Polazeći od pretpostavke da svaka osoba posjeduje kreativni potencijal, ova aktivnost istražuje taj potencijal postavljajući pitanja što je kreativnost i zašto je važna, te kako je prakticirati u svakidašnjem životu. Iako kreativne ideje najčešće doživljavamo kao nadahnuća koja dolaze iznenada, većini kreativnih rješenja prethodi kontinuitet treninga za kreativne reakcije.

Učenici će:

-         potvrditi samopouzdanje u osobnu kreativnost

-         razmotriti izazove i prednosti kreativnog ponašanja

-         istražiti svoje osobne mentalne reference, te naučiti cijeniti sinergijski efekt timske ili organizacijske kreativnosti

-         spoznati uobičajene mentalne blokove koji sprečavaju kreativno reagiranje i tehnike za poticanje kreativnih ideja i rješenja

-         razvijati strategije primjene kreativnih rješenja

U ovu izvannastavnu aktivnost ću primati sve učenike koji imaju želju naučiti nešto novo i pokušati iskoristiti svoje potencijale što je najbolje moguće. Program rada ću  tijekom godine mijenjati ovisno o sposobnostima kandidata.