Direktni rad psihologa s učenicima odvija se individualno i grupno s ciljem poticanja osobnog rasta i razvoj korisnika.

Psiholozi:

o        provode individualna i grupna savjetovanja

o        provode psihološku procjenu

o        pružanje podrške i pomoći u razdoblju adaptacije

o        posebno se bave učenicima koji imaju poteškoće učenja (razvijanje boljih strategija učenja, smanjivanje ispitne anksioznosti i sl.)

o        potiču razvoj učenikovih potencijala i talenata

o        potiču razvoj socijalnih vještina učenika

o        prepoznaju poteškoće u ponašanju i vršnjačkim odnosima, emocionalne i/ili obiteljske poteškoće i pomažu učenicima da ih prevladaju

o        pomažu učenicima razvijati adekvatne mehanizme suočavanja i prevladavanja stresnih događaja

o        provode edukativne programe prevencije nepoželjnih oblika ponašanja, programe za jačanje samopouzdanja, samopoštovanja , sigurnosti, programe prevencije zlostavljanja  i sl.

o        sudjeluju u radu na uklanjanju neprilagođenog ponašanja

o        uključuju psihološke spoznaje u očuvanje zdravlja, prevenciju bolesti, te poboljšanju ishoda rehabilitacijskih tretmana

o        održavaju nastavu Poslovne psihologije u programu upravni referenti

Roditelji ili osobe koje o djetetu skrbe primaju se prema dogovoru,

a rad je uglavnom usmjeren na:

o        prepoznavanje i razumijevanje potreba i ponašanja djeteta, te nalaženje primjerenih odgovora

o        poticanje i razvoj djetetovih potencijala

o        pomoć u uspostavljanju bolje komunikacije s djetetom

Interdisciplinarni timski rad s učenicima daje znatno bolje rezultate nego pojedinačna nastojanja, stoga psiholozi svakodnevno surađuju sa stručnim osobljem Centra iz raznih odsjeka. Psiholozi čine dio stručnog tima koji kontinuirano pruža stručnu podršku u praćenju napredovanja korisnika te predlaganje potrebnih mjera podrške u programu odgoja, obrazovanja i rehabilitacije.

Oni kontinuirano sudjeluju i u provođenju raznih projekata koji imaju za cilj unaprjeđenje rada Centra.