> Škola  > Događanja

11. Međužupanijski sajam vježbeničkih tvrtki  u Bjelovaru.

19.travnja 2018. održan je 11. Međužupanijski sajam vježbeničkih tvrtki u Bjelovaru

Sajamsko poslovanje odvijalo se  u prostorijama organizatora Sajma -  Ekonomske i birotehničke te Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar. Na sajmu su se predstavile 34 vježbeničke tvrtke iz Bjelovara, Kutine, Daruvara, Požege, Virovitice, Vrbovca, Zagreba, Nove Gradiške i Čakovca.

Naš Centar predstavila je vježbenička tvrtka Bioline d.o.o.

Učenici ekonomskih razreda COO Dubrava uspješno   su prezentirali   proizvode svoje vježbeničke tvrtke,  pregovarali i sklapali poslove   s poslovnim partnerima ( vježbeničkim tvrtkama iz drugih škola sudionica) te unaprijedili vještine  koje će im biti potrebne u budućem zanimanju.

Na Sajmu su sudjelovali učenici ekonomskih razreda Stella Hajdarović, Stefan Kobetić, Magdalena Movrić i  Patrik Mandić.

Čestitke.

U  pratnji učenika bile su  mentorica Sonje Novačić-Baričević i Zdravka Barišić.

4. Međunarodni sajam vježbeničkih tvrtki u Gospodarskoj školi u Varaždinu

U  Gospodarskoj školi Varaždin 10.travnja 2018. održan je  4.  Međunarodni sajam  vježbeničkih tvrtki i Sajam učeničkih zadruga.

Na sajmu se predstavilo  40 vježbeničkih tvrtki iz Hrvatske, Slovenije, Njemačke i  10 školskih zadruga.

Predstavljajući Bioline d.o.o. vježbeničku tvrtku Centra za odgoj i  obrazovanja Dubrava,
na Sajmu su sudjelovali učenici 3 a razreda Stella Hajdarović, Stefan Kobetić, Magdalena Movrić  i učenik 4 a razreda, Patrik Mandić.

U pratnji učenika bile su nastavnice ekonomske grupe predmeta mentorice Sonja Novačić-Baričević i Zdravka Barišić.

U trećem  razredu programa  ekonomist, učenici osnivaju fiktivnu  (školsku) tvrtku, odlučuju o poslovnoj ideji  i rade kao zaposlenici u poslovnim odjelima:  nabava, prodaja i marketing, financije i  računovodstvo, ljudski resursi, te  posluju s drugim vježbeničkim tvrtkama.

Sudjelovanjem na Sajmovima  vježbeničkih tvrtki  učenici - zaposlenici predstavljaju svoju školu, svoju vježbeničku tvrtku  te sklapaju poslove kao  na stvarnim sajmovima.

Druže se, razmjenjuju znanja i suradnju nastavljaju poslovanjem  tijekom školske godine.